Warsztaty literackie z Maciejem Siembiedą

👉👉👉W ramach wydarzeń specjalnych Stacje Sensacje Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA (22-24 września) zapraszamy na warsztaty literackie, które poprowadzi Maciej Siembieda, jeden z najpopularniejszych w Polsce, wielokrotnie nagradzany autor powieści sensacyjnych oraz dziennikarz i redaktor z wieloletnim doświadczeniem. 👈👈👈

💡💡💡Masz pomysł na napisanie książki, ale nie wiesz jak się do tego zabrać – te warsztaty są dla Ciebie!
✍️Chcesz poznać tajniki pracy pisarza – te warsztaty są dla Ciebie!
✍️Władasz piórem, ale chcesz pisać lepiej i ciekawiej – te warsztaty są dla Ciebie!
✍️Prowadzisz lub masz zamiar prowadzić bloga – te warsztaty są dla Ciebie!
✍️Chcesz poznać warsztat dziennikarski – te warsztaty są dla Ciebie!
✍️Jesteś wielbicielem książek Macieja Siembiedy – te warsztaty są dla Ciebie!

👉Program👈
W ciągu 5 godzin warsztatów dowiesz się:
1. Skąd wziąć temat, czyli między prawdą a fikcją. Kreowanie i wynajdowanie tematów.
2. Research, czyli jak zbierać materiał. Sztuka obserwacji, rozmowy i korzystania ze źródeł. Dokumentacja materiału.
3. Fabuła, czyli jak zbudować opowieść, aby nie zanudzić czytelnika. Zarządzanie materiałem: plan, kompozycja, początek, zakończenie. Plan i zwroty akcji. Kreacja bohaterów.
4. Warsztat, czyli jak pisać i jak nie pisać. Dobre praktyki narracji. Katechizm atrakcyjnego pisania. Oryginalność a sztuka unikania grafomanii. Jak wypracować własny styl. Pułapki językowe i najczęstsze błędy.
5. Ostatnia kropka, czyli co co dalej? Jak wydać i promować książkę w Polsce.
6. Konsultacje pomysłów uczestników.

👉Kto Cię poprowadzi?👈
Maciej Siembieda – jeden z najpopularniejszych autorów powieści sensacyjnych w Polsce. Przez trzydzieści lat zajmował się reporterskimi śledztwami historycznymi, za które trzykrotnie otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, czyli tzw. „Polskiego Pulitzera”. Na podstawie własnych reportaży (publikowanych m.in. w „Kulturze” (Paryż), „Polityce” i prasie codziennej) tworzy powieści oparte na nieznanych, często zaskakujących zagadkach z przeszłości. Jest autorem pięciu książek z Jakubem Kanią (“Miejsce i imię”, “444”, “Wotum”, “Kukły”, ‘Kołysanka”), z których dwie otrzymały nominację do nagrody Wielkiego Kalibru, szpiegowskiego „Gambitu” – finalisty plebiscytu lubimyczytac.pl na Książkę Roku 2019 oraz „Katharsis” i „Nemezis” – bestsellerowej sagi sensacyjnej. Pierwsza część najnowszego cyklu („Katharsis”) znalazła się na podium Książki Roku 2022 lubimyczytac.pl w kategorii kryminał/sensacja/thriller, otrzymała wyróżnienie Festiwalu Kryminalna Warszawa oraz Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru za rok 2022. Do sześciu z ośmiu powieści Macieja Siembiedy zostały sprzedane prawa do ekranizacji.

👉Co otrzymasz?👈
1. Mnóstwo bezcennej wiedzy, przekazanej w interesujący i niepowtarzalny sposób przez mistrza.
2. Mroczny poczęstunek – niespodzianka.
3. Każdy z uczestników otrzyma w prezencie książkę Macieja Siembiedy z dedykacją autora.