BRISMAN KAWOWY BAR

Brisman Kawowy Bar, ul. A. Mickiewicza 20

W czasie trwania GRANDY 21-23.09. w godz. 9.00‒21.00

Granda-café – specjalnie serwowana „krwista” kawa

Granda-cake – słodkie „krwiste” specjały

Wystawa fotografii Śladami Zabójstwa z urzędu – powieści Lilii Łady (autorzy zdjęć: Ewelina Jaśkowiak, Sławek Wąchała)

Brismańska loża kryminalna – miejsce spotkań autorskich

Piątek 21.09 g. 18.30 spotkanie autorskie z Przemysławem Garczyńskim.

Przemysław Garczyński, poznaniak, absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania nałogowy pożeracz książek, na co dzień bloger literacki, recenzujący książki i przeprowadzający wywiady na łamach portalu 3telnik.pl. Autor powieści kryminalnej Kelner (Novae Res, 2017 r.)

Sobota 22.09 g. 13.00 spotkanie autorskie z Mają Rausch

Maja Rausch, poznanianka o bamberskich korzeniach. Ukończyła studia na wydziale Edukacji Artystycznej w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, studiowała też historię sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Z zamiłowania mediewistka, wielbicielka kultury celtyckiej i twórczości Tove Jansson. Od kliku lat z pasją wykonuje zawód przewodnika miejskiego po Poznaniu. Jest autorką książek dla dzieci Zostań młodym Poznawcą (2011 r.) i Zostań małym Poznawcą (2011 r., Staň se malým znalcem Poznaně!, 2016 r.) oraz powieści sensacyjnej Szachownica, czyli sztuka (roz)Poznania (Wydawnictwo Miejskie Posnania, 2017 r.), która została wyróżniona w Konkursie Literackim „Poznań – miasto to powieść” (2016 r.).

Niedziela 23.09 g. 13.00 spotkanie autorskie z Bohdanem Głębockim

Bohdan Głębocki, studiował na Wydziale Historycznym oraz na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracował w branży informatycznej, a od 2002 roku jest zatrudniony na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu. Jest autorem cyklu powieściowego, w którym ukazały się Musza Góra i Ślepe ryby (Media Rodzina 2014 r., 2017 r.).