OPIS KONKURSU “CZARNY KAPELUSZ” 2019

Najbardziej zawikłane powieściowe intrygi nie miałby racji bytu gdyby nie niezwykli bohaterowie prowadzący czytelnika przez fabułę. W literackich zaułkach spotykamy Indywidua, które przez długie miesiące nam towarzyszą, a nawet prześladują nas. Idealnie złe, dobre lub prawdziwe, mają w sobie magnetyzm, który nie pozwala nam o nich zapomnieć, jak o pierwszym podejrzanym przez dziurkę od klucza filmie dla dorosłych. Jaką skazę, a może unikalną zaletę musi mieć bohater literacki, by stać się niezapomnianym? Na to pytanie odpowie jury, które wyłoni zwycięzcę Konkursu „Czarny Kapelusz”. W konkursie nagrodzony zostanie najciekawszy bohater polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej wydanej w 2018 roku.

W skład jury wchodzą: Bogumiła Kaniewska, Justyna Zimna, Magdalena Sobczak, Przemysław Poznański, Magdalena Drogoś-Kraszewska.

Książki zakwalifikowane do Konkursu muszą być napisane w języku polskim i wydane po raz pierwszy w roku 2018 przez wydawcę mającego siedzibę na terenie Polski. Nagroda zostanie wręczona w czasie uroczystej gali w dniu 21 września 2019 roku. Książki do konkursu mogą zgłaszać wydawcy od 19.03 do 12.04. 2019. Spośród bohaterów nadesłanych książek jury nominuje do Nagrody „Czarny Kapelusz” dziesięciu. Nominacje zostaną ogłoszone publicznie poprzez festiwalową stronę i media społecznościowe 14 sierpnia. Przyznanie nagrody pieniężnej oraz „statuetki” CZARNEGO KAPELUSZA nastąpi 21 września 2019 roku. Przyznana zostanie 1 nagroda główna i 2 wyróżnienia oraz nagroda publiczności.

Laureat nagrody publiczności zostanie wyłoniony przez czytelników w drodze głosowania przeprowadzonego na stronie internetowej Festiwalu www.festiwal-granda.pl Czytelnicy będą mogli głosować na jedną z 10 nominowaną przez jury postaci.

 

NAGRODY KONKURSU „CZARNY KAPELUSZ”

NAGRODA GŁÓWNA „Czarny Kapelusz” dla najciekawszej postaci polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej 2018

(laureat otrzyma statuetkę oraz nagrodę 5.000 zł)

I Wyróżnienie

(laureat otrzyma statuetkę)

II Wyróżnienie

(laureat otrzyma statuetkę )

Nagroda publiczności

(nagroda honorowa – laureat otrzyma statuetkę)

REGULAMIN KONKURSU

JURY KONKURSU

KONTAKT:

Magdalena Drogoś-Kraszewska tel. 693 105 6611, magda.drogos-kraszewska@festiwal-granda.pl