JURY KONKURSU “CZARNY KAPELUSZ” 2019

Z przyjemnością informujemy, że udało nam się pozyskać grono wyjątkowych jurorów

Prof. Bogumiła Kaniewska

literaturoznawczyni, polonistka, tłumaczka. Autorka prac poświęconych polskiej prozie współczesnej  oraz książek popularnonaukowych, współautorka podręczników akademickich i szkolnych. Uprawia krytykę literacką (m. in na łamach „Nowych Książek”) jest tłumaczką prozy anglojęzycznej, głównie literatury dla dzieci, którą zajmuje się także naukowo. Pracuje w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pełni funkcję prorektor ds. studenckich tej uczelni. Jest członkinią kapituły Poznańskiej Nagrody Literackiej.

Justyna Zimna

krytyczka literacka i redaktorka “Czasu Kultury”. Autorka wielu tekstów poświęconych powieściom kryminalnym, profilerka kulturowa specjalizująca się we włamaniach do konwencji i metafor. Czyta – rabunkowo. Żeby zderzyć się z cudzą myślą. I jednocześnie ratunkowo, w ramach zwięzłej emigracji wewnętrznej. Wieczory dużo tysięcy znaków stąd, nawyk turystyczny z peerelowskiego dzieciństwa. Prowadzi blog literacki dziennikfrazeologiczny.blogspot.com.

Magdalena Sobczak

Dziennikarka radiowa związana z poznańskim rynkiem medialnym od ponad 20 lat. Pracowała w radio 88,4 Jazz FM, później w Radio Blue FM. Teraz jest dziennikarzem Grupy Radiowej Agora, a jej głos o poranku, a także w pasmach popołudniowych i wieczornych, słyszany jest na czterech radiowych antenach: Złote Przeboje, Rock Radio, Radio Pogoda i TOK FM. Współpracowała z telewizją WTK, gdzie początkowo była “panią pogodynką”, później prowadziła przez półtora roku program “Otwarta antena”, następnie wraz z Konradem Tuszewskim współprowadziła program “Spotkajmy się na Malcie”. Choć żyje “z gadania”, chciałaby kiedyś pisać książki. Póki co czyta to, co napisali inni.

Przemysław Poznański

współprowadzi stronę o książkach Zupełnie Inna Opowieść (zupelnieinnaopowiesc.com), były dziennikarz „Gazety Wyborczej”, laureat nagrody Ostrego Pióra. Z wykształcenia rusycysta, autor pracy magisterskiej o tradycjach groteski w twórczości Michaiła Bułhakowa.

Magdalena Drogoś-Kraszewska – sekretarz konkursu

Dyrektor programowy i współorganizatorka Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA.

 

OPIS KONKURSU

REGULAMIN KONKURSU

KONTAKT:

Magdalena Drogoś-Kraszewska tel. 693 105 6611, magda.drogos-kraszewska@festiwal-granda.pl