Diana Brzezińska

Miłośniczka literatury, amatorka jazdy konnej, pisarka i prawniczka.

Aktualnie jest aplikantem radcowskim przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie, pracuje w Kancelarii PRORETA Kostrzewska Pieniężny Kowalski, a w ramach swojej pracy sporządza projekty pism procesowych oraz zastępuję swoich szefów w charakterze pełnomocnika lub obrońcy.

Różnorodność zainteresowań autorki rzutuje także na jej życie zawodowe, bo oprócz zajmowania się pismami procesowymi czy reprezentacją, jest ona obecna także podczas rozpraw, spotkań z klientami i przesłuchań. Codzienność prawnicza nauczyła Brzezińską, że każda sprawa, nad którą się pochyla jest inna, bez względu na jej rangę. Takie „prawnicze” spojrzenie na świat uzmysłowiło jej, że w rzeczywistości nic nie wygląda tak jak w serialach czy filmach.

Co w takim razie dostarcza Brzezińskiej inspiracji do tworzenia debiutanckiej serii kryminalnej? Jak możemy się spodziewać – oczywiście jej praca. Niemniej nie jest to jedyny powód dla którego kobieta zaczęła tworzyć. Otóż kolejną przyczyną powstawania cyklu są jej „małe fanaberie”, których mianem określa swoje upodobanie do uczestniczenia w przeróżnych kursach i szkoleniach związanych z kryminalistyką – choćby w szkoleniu dotyczącym maskowania zwłok i pozorowania samobójstwa. Taka praktyka dostarcza inspiracji do pisania powieści i zaspokaja ciekawość związaną z jej zainteresowaniami.

Książki Nie wygrasz ze mną ; Nie odpuszczę; Nie dopniesz swego ; Odejdziesz ze mną? ; Zbrodnie bez ciał On