Poznański Festiwal Kryminału GRANDA – X Edycja

Od 10 już lat tworzymy cykliczne wydarzenie wpisane w kalendarium poznańskich imprez kulturalnych i ogólnopolskich festiwali kryminalnych. Każdego roku we wrześniu spotykamy się z miłośnikami kryminału, pisarzami, wydawcami i wszystkimi sympatykami kultury popularnej, którzy odwiedzają nas podczas trzydniowego święta literatury i tematyki sensacyjnej.

Na scenie Grandy aranżujemy dyskusje tematyczne i spotkania autorskie wg ustalonego idiomu jaki każdorazowo nadajemy festiwalowi. Hasłem przewodnim tegorocznej odsłony będą ZBRODNIE SENTYMENTALNE. Motyw ten będziemy eksplorować na wiele sposobów – tak, by pozostać blisko naszego święta, czyli 10. rocznicy festiwalu, ale wciąż w kryminalnym klimacie.

Festiwalowi towarzyszą wydarzenia satelitarne – Stacje Sensacje. Dzięki takiej formule aktywizujemy licea, biblioteki, ośrodki uniwersyteckie, a także mniejsze ośrodki kultury i nauki. 

Atmosferę festiwalu trudno opisać, ale kto raz ją poczuje – chce wracać w kolejnych latach. Zróżnicowany program zapewnia wartościową rozrywkę uczestnikom w każdym wieku – dorosłym, ale też najmłodszym. Granda stwarza przestrzeń do prowadzenia interesujących paneli, rozmów, wykładów i warsztatów, a także uwielbianych przez wszystkich kuluarowych rozmów.

Granda odbywa się głównie dzięki wsparciu otrzymanemu od Miasta Poznań, a także Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Partnerują nam od lat Zakład Medycyny Sądowej, Biblioteka Raczyńskich, SWPS, wydawnictwa i partnerzy medialni, a także firmy sektora prywatnego.

Jubileuszowa edycja odbędzie się w dniach 20-22 września 2024 roku w Starym Browarze przy ul. Półwiejskiej 42 w Poznaniu. Do naszej dyspozycji będą dwa piętra Słodowni. Na jednym z nich stanie scena Grandy i realizować będziemy główne punkty programu, drugie posłuży jako przestrzeń dla stoisk wydawców, promocji, mniejszych spotkań i z pewnością wielu ciekawych rozmów w grandziarskim gronie.

Zapraszamy do wspólnego GRANDZENIA!