WYDAWNICTWO MIEJSKIE POSNANIA – WYCIECZKA LITERACKA

 

Wydawnictwo Miejskie Posnania grandzi z nami po raz pierwszy! W sobotę wszystkich chętnych zabiorą na wycieczkę literacką ŚLADAMI “ARCYMISTRZA”

 

Będzie to bezpłatna wycieczka z przewodnikiem po centrum Poznania inspirowana powieścią Piotra Bojarskiego. Początek wycieczki w sobotę 23.09 o 14.00, miejsce zbiórki przy Pawilonie Nowej Gazowni, a potrwa około 2 godzin.

 

„Poznań, grudzień 1928 r. Poważni obywatele miasta otrzymują niepokojące anonimy. Ktoś grozi śmiercią Aleksandrowi Alechinowi – szachowemu mistrzowi świata, który rozegra niebawem symultanę w hotelu Bazar. 
Trzydziestoletni aspirant policji Zbigniew Kaczmarek na rozwiązanie zagadki czasu ma niewiele, a krąg podejrzanych spory. Potencjalni rywale Alechina zazdroszczący mistrzowi sławy? Jakiś szaleniec? Sowieci? Wszak Rosjanin opuścił swój kraj po przejęciu władzy przez bolszewików. 
Szantażysta rozgrywa partię kryminalnych szachów. Czy młody śledczy zdemaskuje go, zanim ten zabije arcymistrza?”

 

KOMENTARZ Zapomnianej biblioteki: „Mroźna połowa grudnia 1928 r. W Poznaniu trwają przygotowania do mającej rozpocząć się za kilka miesięcy Powszechnej Wystawy Krajowej. Tymczasem miejscowe środowisko szachistów żyje zbliżającą się wizytą mistrza świata Aleksandra Alechina. Rosyjski arcymistrz ma odwiedzić Poznań i rozegrać symultanę z 32 czołowymi szachistami Wielkopolski. Zawody zostaną zorganizowane w renomowanym hotelu Bazar. Nic więc dziwnego, że jego dyrektor Edward Kujaciński stara się dopiąć na ostatni guzik wszelkie sprawy związane z tą niecodzienną imprezą. Niestety, kilka dni przed planowaną symultaną ktoś podrzuca na biurko Kujacińskiego kartkę, na której wydrukowane są tylko dwa słowa „MISTRZ ZGINIE”. Przerażony dyrektor wzywa policję. Do hotelu przybywają podkomisarz Kayser i aspirant Kaczmarek.”

OPIS KSIĄŻKI WRAZ Z KOMENTARZEM POCHODZI Z LUBIMY CZYTAĆ