logical appeal persuasive essay best essays on road safety what is a subtitle in an essay academic essay writing some guidelines essay about australia tourism robertson scholarship essays

O festiwalu

A gdyby tak wyjść od zbrodni, tej na papierze, po to, żeby rozebrać ją na czynniki pierwsze, pooglądać z każdej strony, trochę się przestraszyć, trochę nauczyć, trochę pobawić… i dużo pośmiać? Od 2015 roku w Poznaniu w tym właśnie celu bije kryminalno-literackie serce festiwalu GRANDA. Wydarzenia, podczas którego pisarski (pół)światek staje ramię w ramię z profesjonalistami. Jedni na co dzień tworzą kolejne mordercze scenariusze, inni krok po kroku rozwiązują zagadki kryminalistyczne i eksplorują ciemną stronę ludzkiej natury.

Jak do tej pory wszystkie dowody wskazują, że festiwal na dobre zakorzenił się w stolicy Wielkopolski. Co roku w przedostatni weekend września gościmy twórców z Polski i zagranicy; na grandowe wezwanie stawiają się pisarze, dziennikarze, filmowcy, kryminolodzy, antropolodzy sądowi, psycholodzy i inni specjaliści, gotowi z pasją mówić i pokazywać kulisy swojej pracy. Wszystko to w przystępnej formie podporządkowanej głównej, co roku innej nici przewodniej.

Ale jako wytrawnym specjalistom od spisków udaje nam się w festiwalowe sieci zaplątać także różne (poważne) instytucje: uniwersytety, biblioteki, szkoły, teatry, muzea… GRANDA jest bowiem czasem wspólnej wielko- i ogólnopolskiej zabawy. Dołącz do nas – zapraszamy!