Małgorzata Godlewska

godlewska1Małgorzata GODLEWSKA – kontralt

Ukończyła studia wokalne i otrzymała dyplom z wyróżnieniem w klasie prof. Joy Mammen w Royal Academy of Music w Londynie (2007) oraz Akademię Muzyczną im. F.Chopina w Warszawie (2007) w klasie profesor Małgorzaty Marczewskiej z oceną celującą. Studiowała również na wydziale historycznym Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Uczestniczyła w licznych koncertach i spektaklach na całym świecie. Występowała w Japonii, Libanie, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii. Od pierwszego roku studiów wokalnych pracowała w Warszawskiej Operze Kameralnej. Brała udział w licznych festiwalach operowych zarówno w Polsce jak i za granicą, głównie w produkcjach mozartowskich. Swoje umiejętności doskonaliła czerpiąc wiedzę od wybitnych pedagogów śpiewu: Grażyny Jędras, Wisławy Ćwiklińskiej oraz na kursach mistrzowskich m.in. u Elisabet Erlingsdóttir, Diane Forlano, Anthonyego Legge, Richarda Stokesa, Teresy Żylis-Gara, Włodzimierza Zalewskiego, Sarah Walker.

Małgorzata Godlewska śpiewała pod batutą Basema Akiki, Valerego Giergieva, Tadeusza Karolaka, Władysława Kłosiewicza, Janusza Przybylskiego, Rubena Silvy, Dominica Wheelera, Jerzego Wołosiuka i wielu innych.

źródło opisu: http://www.agencjadargiel.pl/spiewacy-godlewska.html

fotografia: